Kuzey Kore , Joe Biden’ı düşmanca olmakla suçluyor

Dünya Haberler

Kuzey Kore, Pyongyang ve nükleer programı ile başa çıkma stratejisini açıklamaya hazırlanırken Biden yönetimine saldırdı.

Dışişleri Bakanlığı, Washington’dan yapılan son yorumların. Başkan Joe Biden’in “düşmanca bir politika”sürdürmeye niyetli olduğunu gösterdiğini söyledi.

kuzey kore – amerika

Bu haftanın başlarında. Bay Biden Kuzey Kore’nin nükleer programını küresel güvenlik için “ciddi bir tehdit” olarak nitelendirdi.

Ancak Beyaz Saray, Kuzey Kore’ye “kalibre edilen” bir yaklaşım benimsemeyi planladı.

Kuzey Kore politikası

Sözcü Jen Psaki Cuma günü yaptığı açıklamada. ABD politikasının gözden geçirilmesinin tamamlandığını ve. Bay Biden’in Kuzey Kore’nin nükleer silah programını terk etmesini sağlamaya çalışan. Ve başarısız olan önceki dört yönetimin deneyimlerinden öğrendiğini öne sürdü.

“Politikamız büyük bir pazarlığa ulaşmaya odaklanmayacak ve stratejik Sabra dayanmayacak “dedi ve bunun yerine. ABD’nin Kuzey Kore ile” diplomasiye açık ve keşfedecek kalibre edilmiş bir pratik yaklaşım “izleyeceğini ve. ABD ve müttefikleri için güvenliği artırma konusunda” pratik ilerleme ” sağlayacağını söyledi.

ABD’nin yakında Gözden Geçirme hakkında bir tartışma için. aynı zamanda Japonya ve Güney Kore’nin ulusal güvenlik danışmanlarına ev sahipliği yapması bekleniyor.

Pazar günü devlet medyasında yayınlanan bir bildiride. Kuzey Kore Dışişleri Bakanlığı Başkan Biden’i nükleer programı hakkında bu hafta. Kongre’ye yaptığı konuşmada “dayanılmaz” ve “büyük bir gaf” oldu.

ABD Dışişleri Bakanlığı Dışişleri Bakanlığı’ndan Kwon Jong-gun,” ifadesi, ABD tarafından yarım asırdan fazla bir süredir yapıldığı gibi DPRK’YA [Kuzey Kore] yönelik düşmanca politikayı uygulamaya devam etme niyetini açıkça yansıtıyor ” dedi.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan ayrı bir açıklamada. Kuzey Kore’nin insan hakları durumunu eleştiren önceki yorumların lider Kim Jong-un’un haysiyetine hakaret ettiği. Ancak ABD’nin “topyekün bir hesaplaşmaya hazırlandığını”gösterdi.

Amerikan güvenliği

Bay Biden, 100 günlerini kutlayan ortak bir Kongre oturumunda. Kuzey Kore’nin nükleer programının İran’la birlikte “Amerikan güvenliğine ve dünyanın güvenliğine ciddi tehditler”sunduğunu söyledi.

“Bu ülkelerin her ikisinin de diplomasi ve sert caydırıcılık yoluyla yarattığı tehditleri. Ele almak için müttefiklerimizle yakın bir şekilde çalışacağız.”

Pyongyang Bildirisinin hangi insan hakları yorumlarına atıfta bulunduğu belli değil. Ancak Washington Post, Beyaz Saray’ın yakında. Kuzey Kore’de insan hakları için özel bir elçi atamasının beklendiğini bildirdi.

Washington, Şubat ayının ortasından bu yana Kuzey Kore ile diplomatik temas kurmaya çalıştığını söyledi.

Geçen ay Kuzey’in kısa menzilli füzelerin testini “normal askeri faaliyet”. Aynı zamanda “her zamanki gibi iş”olduğunu söyleyerek oynadı.

Şimdiye kadar, Pyongyang Joe Biden’ı yeni ABD Başkanı olarak kabul etmemişti.

Bay Biden, seçim kampanyası sırasında Bay Kim’i “haydut” olarak nitelendirdi. Ve Kuzey Kore nükleer silahsızlanmasının. ABD ve BM tarafından uygulanan sakatlayıcı ekonomik yaptırımların gevşetilmesinden önce gerçekleşmesi gerektiğini söyledi.

Bay Biden göreve gelmeden kısa bir süre önce. Bay Kim ABD’yi ülkesinin “en büyük düşmanı” olarak nitelendirdiği ve nükleer cephaneliğini genişletme hırslarını açıkladığı bir konuşma yaptı. Ancak aynı zamanda “diplomasiyi dışlamadığını”da sözlerine ekledi.

Bay Biden’in selefi Donald Trump doğrudan. Bay Kim’e ulaşan ilk ABD Başkanı oldu – onunla üç kez buluştu. Ancak, nükleer silah programını veya yaptırımları sona erdirmek için herhangi bir anlaşmaya varamadılar.

Uzay Istasyonu Nda 11 Astronot Ve Yatak Savaşı

Bu Haberi Paylaşın