Endonezya Denizaltısında Facia

Dünya Haberler

Endonezya Donanması , bir deniz komutanı bir basın toplantısında gemiden geldiğine inanılan enkazı sunarken. Cumartesi günü kayıp denizaltının durumunu ” denizaltı ” dan ” denizaltı battı” olarak değiştirdi.

Endonezya Donanması Genelkurmay Başkanı Yudo Margono, yetkililerin artık KRI Nanggala-402 denizaltısını. Ve mürettebatını tam yerini belirlediklerinde kurtarmak için bir tahliye süreci yürütmeyi beklediklerini söyledi.
Cumartesi günü erken saatlerde oksijenin bitmesi beklenen 53 mürettebat için umutlar azaldı. Yudo, şu ana kadar hiçbir iz bulunmadığını söyledi.

endonezya denizaltı araması


Yudo, denizaltının en son Çarşamba günü temas kurduğu Bali Denizi’ne konuşlandırılan bazı savaş gemilerinin. Sudaki metal veya manyetik nesneleri tespit ederek geminin bulunmasına yardımcı olmak için kullanılacağını söyledi.

Bir Endonezya Donanması devriye botu, ordunun kayıp denizaltı için. Bali kıyılarında arama operasyonlarına devam ettiği Cumartesi günü Doğu Java eyaleti. Banyuwangi’de bir deniz üssünden ayrılmaya hazırlanıyor.
Yudo, denizaltıda bir patlamanın meydana geldiğine inanılmadığını. Ancak gemideki ağır basıncın bazı parçaların kaçmasına neden olan bir çatlak oluşturduğunu söyledi.

Bir Endonezya Donanması


Basın toplantısında, denizaltından geldiğine inanılan altı parça enkaz gazetecilere. Yudo, nesnelerin denizaltının kaybolmadan önce dalmaya başladığı noktadan yaklaşık iki mil uzakta bulunduğunu. Ve bir şişe gres, bir torpido fırlatıcısının bir parçası, metal bir tüpün bir parçası. Seccade ve yakıtla birlikte bulunduğunu söyledi.
Enkaz, denizin 850 metre (930 yarda) derinliğinde olduğu bir yerde yüzer halde bulunduğunu. Ve bunun olası bir tahliyeyi çok “zor” hale getireceğini söyledi.


Yetkililer daha önce denizaltının 500 metrenin üzerindeki derinliklerde hayatta kalamayacağını söylediler.
Donanma genelkurmay başkanı. KRI Nanggala-402 denizaltısında daha önce görevde bulunan kişilerin. Enkazın bir kısmının denizaltına ait olduğunu doğruladığını söyledi. Yağ şişesi, mürettebatın denizaltının periskopunu yağlamak için kullanacağıyla eşleşti.

endonezya denizaltının kaybolduğu yer

Kayıp denizaltılardan birinin babası olan 48 yaşındaki Sunaryo. Eşiyle birlikte enkazın bulunduğu haberiyle şok olduklarını ve üzüldüklerini. Ancak yine de donanmanın 28 yaşındaki oğulları. Gunadi Fajar Rahmanto’yu güvende bulmasını umduklarını söyledi. Ayrıca.


Yogyakarta bölgesindeki küçük bir köyden Sunaryo, “Oğlumu bulabileceklerine hâlâ inanıyorum. Ne olursa olsun, oğlum ve diğer mürettebat bulunana kadar tahliye süreci devam etmelidir” dedi.
Sunaryo, 47 yaşındaki karısı Sumiyati’nin ağladığını ve yedi aylık hamile olan gelini için endişelendiğini söyledi. Günadi’nin karısı, ailesinin evinde doğum yapmak istediği için Orta Java’daki memleketine dönmeyi planladığını söyledi.

Endonezya Yüksek teknoloji yetenekleri


Endonezya arama ekipleri Cuma günü, denizaltının bulunabileceği bir alan tespit ettiklerini söyledi.
Maj. Ordunun merkezi bilgi birimi başkanı General Achmad Riad.
Riad Cuma günü bir basın toplantısında yaptığı açıklamada. Donanma gemisi 50 ila 100 metre (164 ila 328 fit) derinlikte “güçlü manyetik rezonanslı” bir nesne tespit etti ve donanma. Savaş gemisi Rigel’in Cuma günü arama alanına ulaşmasını bekledi.


Rigel, nesneleri bulmak için ses dalgalarını kullanan sonar ile donatılmıştır ve donanma. Çarşamba sabahı erken saatlerde Bali Boğazı’ndaki bir askeri tatbikat sırasında teması kaybeden. Alman yapımı bir denizaltı olan KRI Nanggala-402’yi bulabileceğini umuyor.

Cuma günü arama çalışmalarına yüksek teknoloji kapasitesine sahip daha fazla gemi de katılarak. Aynı zamanda 21 Endonezya savaş gemisi. Bir denizaltı ve Endonezya polis ve kurtarma departmanından ek gemilerden oluşan bir arama ekibi oluşturdu.

Aramaya iki Avustralya savaş gemisi de katıldı.


Avustralya Savunma Bakanlığı Cuma günü yaptığı basın açıklamasında. “HMA Gemileri Ballarat ve Sirius, her ikisi de şu anda ayrı bölgesel konuşlandırmalarla denizde. Arama bölgesi için en iyi hızı sağlıyor” dedi.
Avustralya görev gücünden Tuğamiral Mark Hammond, düşüncelerinin. KRI Nanggala denizaltıları, aileleri ve Endonezya halkı ile ilgili olduğunu ekledi. “Her zaman olduğu gibi, Endonezya Donanması’ndaki denizci dostlarımıza yardım etmeye hazırız” dedi.


ABD ayrıca kayıp denizaltının aranmasına yardımcı olmak için uçak gönderiyor .
Üç C-17 uçağının Cuma günü Dover Hava Üssü’nden deniz araçları ve su altı arama kurtarma teçhizatı ile yola çıkması bekleniyordu.

Thodex ‘in sahibi hepsini incelikle düşünmüş

Bu Haberi Paylaşın