Kate Garraway ‘in kocası, Covid-19 ile bir yıllık savaştan sonra eve döndü

Ekonomi Magazin

Kate Garraway ‘in kocası, Covid-19 tedavisi gördüğü hastanede bir yıldan fazla bir süre sonra eve döndü.

Kate Garraway ve kocası

53 yaşındaki eski siyasi danışman Derek Draper, komaya girmeden önce geçen yıl Mart ayında koronavirüs semptomları ile hastaneye kaldırılmıştı.

ITV sunucusu Garraway Cuma günü yaptığı açıklamada, “evde olduğunu kesinlikle bildiğini” ancak konuşmasını yeniden kazanmadığını ve günün her saati bakıma ihtiyaç duyacağını söyledi.

O ve genç ailesi eve geldiğinde hepsi “gözyaşlarına boğuldu”.

“Yukarı çıkarken, Darcey ve Billy [onların çocukları] pencereden bakan iki küçük yüz görebiliyordum ve onların gittiklerini tam anlamıyla görebiliyordum, ‘O burada,” dedi Günaydın İngiltere’deki meslektaşlarına.

ayrıntı resimde gizli 🙂

“Ve bir nevi koşarak koştular, kapıyı açtılar ve o hemen gözyaşlarına boğuldu.

“Çok fazla sarılma oldu ve onu içeri aldık. Evde olduğunu kesinlikle biliyordu, her zaman cevap veriyor – yapamadığı şey konuşmak …”

Bay Draper, tüm destek makinelerinden ve solunum cihazlarından çıkarıldı, ancak yeni uyarlanmış kuzey Londra’daki evinde 24 saat bakım alacak.

“Eşsiz” durumundan kurtulması fizyoterapistler ve konuşma terapistleri ile çalışmayı içerecektir. Garraway, şu anda evinde olan yeni sağlık mesleği mensuplarına atıfta bulunarak, “Hastane şu anda benimle eve gelmiş gibi hissettiriyor.” Dedi.

“Gerçekten hareket edemez” dedi. “Çok fazla yardıma ihtiyacımız var. Ve bu sadece ona bakmamıza yardımcı olmuyor, çünkü bu 24 saatlik bakım ve muhtemelen sizin de söyleyebileceğiniz gibi gerçekten uyumadım.

“Rahatlayacağım, şu anda çok farkındayım ve bu tamamen yeni bir ekip. Yani muhtemelen hastanedeki insanlara biraz alıştı ve bu yüzden artık onunla çalışan ve ona yardım eden yeni bir ekip gelmek için.

“Çok fazla ayarlama gerektirecek.”

Haberin “harika” olmasına rağmen, aynı zamanda “bir sonraki aşamanın duygularını dengelemeye çalıştığını” da sözlerine ekledi.

‘Duygu gösterebilir’
Geçen ay ITV, Draper’ın hastalığını ve iki çocukları üzerindeki etkilerini araştıran Finding Derek belgeselini yayınladı – kızı Darcey, 15 ve 11 yaşındaki oğlu Billy.

Bir sahne, kocasının doktorları tarafından, hayatta kalan gördükleri en ağır hasta olduğu söylendiğini gördü.

The Telegraph’tan Michael Hogan bir saat süren filmi “güçlü, dokunaklı ve hayranlık uyandıracak kadar samimi” olarak nitelendirdi.

Yayıncı ve gazeteci, belgeselin çekilmesinden bu yana eski İşçi Partisi siyasi danışmanının durumunda nasıl “iyileşmeler olduğunu” kaydetti.

Ailenin onlara yeniden katılabilmek için yemek masalarının “bir versiyonunu” yaptığını söyledi.

“Daha çok kelime kullanıyor ve şimdi yapabileceği daha çok şey var,” diye açıkladı.

“Ellerinde biraz daha hareket var, duygularını gösterebiliyor. Ama sanki her şey tıbbi olarak durmuş ve herhangi bir şey biraz geriye gidiyormuş gibi hissettim.

“Açıkçası, yürürlükte olan çok gerekli Covid kısıtlamaları dahilinde, ziyaret edemedim, ailem ziyaret edemedi, ilerlemesine yardımcı olmak için yapmak isteyeceğimiz bazı terapötik şeyler bile gerçekleşmedi, bu yüzden hepsini alarak hesaba, ‘Tamam hadi bunu bir deneyelim, onu sağ salim eve götürelim’ dediler. “

Garraway ayrıca, kocasının hastalığının “ham ve duygusal hikayesini” detaylandıran Umut Gücü adlı bir kitap da yayınlıyor.

“Bence kocası veya sevdiği biri uzun süredir hastanede olan herhangi biri, onların evde olması – kesinlikle bunun için kampanya yürütüyorsunuz ve olmasını istiyorsunuz,” diye ekledi.

“Ama Noel’den önce bile, gitmek için en iyi yolun ne olduğu hakkında çok tartışmalar oldu çünkü bu bir çeşit dengeleme … Bu çok özel bir durum, Derek’in durumu.

“Doktorlar, sağlığı için herhangi bir risk olsaydı eve izin vermeyeceklerini çok açık bir şekilde ifade etseler de,” Sizi doğru olmayan bir şeye itmiyorum [ben]? “Dedim. Ve [doktor] ‘Kate, beni zorlayamazsın’ dedi. “

Bu Haberi Paylaşın