Cerrahi Maskelerde Kullanılan Maske İpleri Çeşitleri Nelerdir?

Basın Bülteni

Cerrahi maskeler; ameliyat ve cerrahi işlemlerde kullanılan koruma amaçlı takılan en iyi malzemedir. Maskelerin cerrahi alanda kullanılabilmesi adına solunum yerlerinin tamamen kapanması ve arada boşluk olmaması önemlidir. Bu nedenle bez maske ipi sağlam, dayanıklı ve maskenin yüze tam olarak oturmasını sağlayacak nitelikte olmalıdır. Cerrahi işlemlerde kan sıçraması, bulaş hastalara yapılan cerrahi müdahaleler, doktorların bu konuda tam korumaya ihtiyaç duymasını gerektiriyor. Yapılması gereken en önemli işlemler arasında cerrahi maske kullanımı vardır.

Cerrahi Maskelerde Kullanılan Maske İplerinin Özellikleri Nelerdir?

Maskelerde kullanılan iplerin kaliteli ürünler olması, maskenin amacına uygun kullanılmasını sağlıyor. Aksi halde aralarda oluşan boşluklardan virüs, kan, damlacık ve birçok zararlı maddenin girişi gerçekleşir.

Maske lastiği;

  • Yuvarlak maske ipi lastiklerinde zikzak dikiş kullanılır
  • sınıf ham madde kullanılarak üretilir
  • 1 kg içerisinde 1200 mt bulunur
  • 100/50 uzayarak daha fazla maskede kullanım sağlar
  • Elastik ve yumuşak yapıda olduğu için cilde zararlı değildir

25 yıllık tecrübemiz, belgelerimiz ve kaliteli malzemelerimiz ile sizlere maske iplerimizi sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Cerrahi Maske İpleri Neden Önemlidir?

Cerrahi işlemler; ameliyat ortamında kullanılan birçok işlemin bulaşma olasılığı fazla olan işlemlerdir. Bu nedenle bu tür cerrahi operasyonlarda, işlemi yapacak olan doktorların kendilerini koruma altına alması şarttır. Cerrahi maskelerde kullanılan iplerin elastik olması, yumuşak dokusu ve dayanıklılığı uzun süren ameliyatlarda cilde zarar vermez. Yüzde iz bırakmadan rahat bir şekilde operasyon yapılmasına imkân tanır.

Cerrahi Maske Üretiminde Kullanılan Maske İpleri

Maske üretimi son dönemlerde artış göstermiştir. Bu nedenle maske ipi üretim yerleri oldukça artmış, üretimlerde kullanılan malzemelerin kalitesi değişkenlik göstermiştir. Maske hayati öneme sahip bir üründür. Bu nedenle kullanılan her malzemenin kaliteli olması şarttır. Aksi halde kullanılan malzemelerin kalitesizliği yüzünden kişi zarar görebilir. Ameliyatlar için ise hayati bir öneme sahiptir.

Hastaların ameliyat nedenleri farklıdır, ameliyat esnasında en çok yaşanılan durumlar arasında kan sıçraması vardır. Bunun önüne geçmek için dayanıklı ipin olduğu maske ihtiyacı ortaya çıkmaktadır.

Medikal Maske İpi Cerrahi Alanda Kullanılır Mı?

Medikal maske ipleri, hastane malzemeleri arasında alım yapılan cerrahi ve medikal maske ipi ürünlerdendir. Dolayısıyla maske ipleri cerrahi olarak kullanıma uygundur. Kullanılan bez maske ipi kopmayan, sağlam ve ciltte iz yapmayan özelliklere sahiptir. Sert bir formunun olmaması, uzun süreli ameliyatlarda kullanım sağlar.

Cerrahi Maske İpi Fiyatları

Cerrahi maske iplerimiz, kilo olarak hesap edilir. Uyguladığımız fiyatlar insan sağlığının öncelik olarak belirlenmesi ile oluşturulmuştur. En değerli meslekler arasında yer alan ve ameliyatlarla hayat kurtaran doktorlarımızın kullanacakları her ürün kaliteli olmalıdır. Önceliğimiz medikal maske ipi ürününde kalite olup, cerrahi maske ipi fiyatlarımız toptan olarak koli bazında belirlenir.

Bu Haberi Paylaşın