Blender, Mutfak Robotu ve Mikser için Kullanım Tavsiyeleri

Basın Bülteni

Mutfak robotu, mikser ve blender gibi küçük ev aletleri, mutfağınızdaki en büyük yardımcılarınızdan biridir. Pratik kullanımlarıyla zamandan tasarruf ettirirken aynı zamanda lezzetli yiyecek ve içecekler hazırlamanıza yardımcı olur. Mutfak aletleri denildiğinde ise akla ilk gelen markalardan biri de Arzum’dur.

Ürünlere detaylı bakacak olursak, Arzum mutfak robotu seti içerisinde bulunan işlevsel aparatlar birçok işlemi yapabileceğiniz seçeneklere sahiptir. Böylece çırpma, doğrama, ezme, ufalama ve çalkalama işlemlerini kolayca yapabilirsiniz. Arzum mikserli blender modelleriyle birbirinden lezzetli çorbaları, sebze ve meyve pürelerini ya da detox sularınızı kısa sürede hazırlayabilirsiniz. Bu tasarımlar, katı ve sıvı gıdaları öğüterek ve farklı boyutlardaki parçalar haline getirerek istediğiniz tatları hazırlamanıza imkân tanır. Mikser seti ise hamur yoğurma ve tam kıvamında karışımlar hazırlamanızı sağlamasıyla birçok işlevi üstlenir. Tatlı, tuzlu fark etmeksizin tüm hamur işlerinde pratiklik sağlar.

Blender Ne İşe Yarar?

Blenderlerin boyut ve işlev yönünden birçok çeşidi vardır.Örneğin, blender seti fonksiyonel özellikleriyle en kullanışlı ürünler arasında yer alır. Eğer mutfakta fazla vakit geçiriyorsanız ve gün içerisinde fazlaca yemek hazırlıyorsanız 5 farklı işlevde kullanılabilen multi blender seti Arzum modelini tercih edebilirsiniz. Turbo özelliğine sahip olan bu model dakikalar içerisinde mükemmel kıvamda tarifler hazırlamanızı sağlar. Doğrama, rendeleme, çırpma, dilimleme aparatlarıyla sunduğu yüksek performansın yanı sıra el blender olarak da olarak kullanılabilen blender setleri zamanı yönetmenizi kolaylaştırır.

El blender seti ergonomik tutma sapı ve minimal tasarımıyla yer tasarrufu sağlayan modellerdendir. Metal ayaklı paslanmaz çelik özelliğine sahip olan blender mikser çeşitleri, ısı işlemine karşı dayanıklıdır. Bu cihazlarda 6 bıçak teknolojisinin kullanılması öğütme ve karıştırma işlemlerini saniyeler içerisinde yapmanızı sağlar. Ergonomik tasarımı sayesinde tek elle hız ayarı yapabilir ve buz gibi sert gıdaları dahi kısa sürede parçalayabilirsiniz. Üründeki aparatların çıkarılıp takılabilir olması, temizliğini de kolaylaştırır.

İçeceğini her yere taşımayı sevenlerin keyifle kullanabileceği Arzum kişisel blender modelleri ise detox sularınızı ve sporcu içeceklerinizi tek tuşla hazırlamanızı sağlar. Genellikle iki farklı boya sahip olan taşınabilir karıştırma şişeleri damlamayı önleyen içme kapağı ile konforu beraberinde getirir. Dikkat çekici renk tonlarıyla ve kaydırmaz halka silikon tasarımıyla şık bir görünüm kazanan şişelerle içeceklerinizi keyifle yudumlayabilirsiniz.

Mutfak Robotuyla Neler Yapılır?

Mutfak robotu Arzum modelleri, çift taraflı paslanmaz çelik bıçakların yanı sıra hamur karıştırma ve krema çırpma gibi işlemleri kolaylıkla yapabileceğiniz aparatlara sahiptir. 1,2 lt.’lik kapasiteye sahip sürahi veya işlem haznesi aparatlarının ölçü kabı olarak da kullanılabilmesi, tam kıvamında yiyecek ve içecekler hazırlamanızı sağlar. Bebek maması, meyveli süt, makarna ve salata sosu gibi çeşitli gıdaları homojen bir kıvama getirmenizi kolaylaştırır. Aynı zamanda kahve ve baharat öğütücü olarak da kullanabileceğiniz mutfak robotunun hızını kademeli olarak arttırabilir istediğiniz büyüklükte parçalar çıkarabilirsiniz. İnce veya kalın rende bıçağı ve dilimleme bıçakları sayesinde sebze ve meyvelerinizi istediğiniz forma dönüştürebilirsiniz.

Mutfaktaki her ihtiyacınızı karşılayacak mutfak robotu veya blender modelleri için Arzum koleksiyonlarını ziyaret edebilirsiniz.

Bu Haberi Paylaşın