Tanıtım Yazısının Önemi Nedir?

Basın Bülteni

Tanıtım yazısı, Google tarafından backlink olarak baz alınan bir metin türüdür. Bu metin türü üzerinden link çıkışlarını ziyaret eden her kullanıcı hedef sitenin popülerliğinin arttırılmasını sağlar. Site içi kullanıcı ziyaretlerinin dengeli bir şekilde artışı ise Google arama verilerine göre daha üst sıralara yükselebilmek anlamına gelir. Bu nedenle web sitelerin benzer branşlardaki web sitelerinde veya popüler haber sitelerinde tanıtım yazısı yayınlaması oldukça önemlidir. Ancak yazılan her tanıtım yazısı web site için olumlu etkiler oluşturmakta yeterli değildir. Tanıtım yazısının her detayı backlink alma sayısında belirleyici bir rol oynadığından, tanıtım yazısı bir şekilde hazırlanmalıdır.

Tanıtım Yazısı Nasıl Yazılır?

Tanıtım yazısı hazırlamaya başlamadan önce ilk olarak tanıtım yazısında bahsedilecek olan web site hakkında detaylı bilgi sahibi olunmalıdır. Laf kalabalığı ve yanlış bilgilerin bulunduğu web siteler ziyaretçilerin gözünde kötü bir imaj çizeceğinden tanıtım yazısı kaliteli bir şekilde hazırlanmalıdır. Eğer web site sahibi SEO kurallarına yeterince hakim ise tanıtım yazısını kendi hazırlayabilir. Ancak backlink alma sayısını arttırabilmek adına tanıtım yazısını profesyonel bir kalemin eline bırakmak daha doğru olacaktır.

Web site hakkında yeterli şekilde bilgi toplanmasının ardından alt başlıklar ve anahtar kelimelerin seçimi yapılmalıdır. Tanıtım yazısı, okuyucunun web site hakkında her türlü sorusuna yanıt bulacağı başlıklar içermelidir. Ayrıca başlıklar ve anahtar kelimeler Google arama motorunda sık aratılan kelimeler olmalıdır. Bu sayede o anahtar kelimelerin aratıldığı her arama sonucunda web site görünür hale gelecektir. Tanıtım yazısı içerisinde kullanılan anahtar kelimeleri ise dağınık halde kullanılmamalıdır. Google’ın sahip olduğu penguen algoritması web site içeriklerini ve kullanılan anahtar kelimeleri taramak ve analiz etmekle görevlidir. Dağınık halde kullanılan anahtar kelimeler bu algoritmaya takılarak spam olarak bildirilir. Bu da web sitenin backlink alma kalitesine zarar vererek Google arama sonuçlarında sıra kaybetmesine yol açar.

Bu Haberi Paylaşın