Signify’a Yeni CFO

Aydınlatmada dünya lideri Signify’da, üst düzey bir atama gerçekleşti. Yaren Özdöl Sugetiren, Signify Türkiye, Maghreb ve Fransız Batı Afrika bölgelerinin CFO’su oldu.    

 

Dünya genelinde 70’ten fazla ülkede 37 bin çalışanı ile evleri, ofisleri, binaları ve kentsel mekanları dönüştürmede nesnelerin internetini kullanarak akıllı aydınlatma çözümleri üreten sektöründe lider Signify’ın CFO (Mali İşler Direktörlüğü) görevine Yaren Özdöl Sugetiren getirildi. Sugetiren, Türkiye, Maghreb ve Fransız Batı Afrika bölgelerinde 10’dan fazlada ülkede, finansal konularda liderlik edecek.

 

Yaren Özdöl Sugetiren, üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi, İktisat Fakültesi’nde tamamladıktan sonra kariyerine 2005 yılında PricewaterhouseCoopers’da başladı. Aynı zamanda Marmara Üniversitesi’nde Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü, Sermaye Piyasası ve Borsa alanında yüksek lisansını tamamlayan Sugetiren, 2007 yılında Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş’ye katılarak, 5.5 yıl boyunca Katma Değerli Servisler/Ürün geliştirme süreçlerinde  Senior Financial Analyst görevini yürüttü. 2013 yılında, Volvo Group Trucks Türkiye’yee geçen Sugetiren, burada Türkiye ve STAN Countries bölgeleri için 3 yıl boyunca Internal Control & Credit & Risk Management Manager olarak çalıştı. 2016-2018 yılları arasında Adidas Türkiye’de Senior Finance Manager görevini yürüten Sugetiren, Türkiye organizasyonunda satın alma departmanının kurulmasına öncülük ederek, lokal ve global pek çok projede Finans liderliği yaptı. 2018 yılında katıldığı Reckitt Benckiser Türkiye şirketinde 2.5 yıl boyunca Health ve Hygiene&Home Divisionlarında Senior Finance Manager görevini yürüttü. Sugetiren, son olarak 2020 yılından bu yana Property Finder Group ile Doğuş Holding Ortaklığı şirketi olan Zingat Gayrimenkul Bilgi Sistemleri A.Ş’de CFO’luk görevini yürütmekteydi.

 

Yaren Özdöl Sugetiren, yeni rolü ile birlikte Haziran 2022 tarihi itibarıyla Signify Türkiye, Maghreb ve Fransız Batı Afrika bölgelerinin CFO’su olarak çalışma hayatına devam edecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Haberi Paylaşın
Başa dön tuşu