Şampiyonlar Ligi için Biz elimizden geleni yapacağız

Konyaspol’ün Şampiyonlar Ligi’nde attığı gollerle ilgili bir soruya Amir Haziametovic, “Kulüp için şimdiye kadarki en iyi sezon diyebilirim. Kalan maçlarda ligi en iyi pozisyonda, engelsiz bitirdi… Takımımız harika bir iş çıkardı. İlhan Palut hocamız ve ekibinin yardımıyla. Her zaman elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Ligi ikinci bitirme şansımızın yüksek olduğunu düşünüyorum. Bunun için elimizden gelen her şeyi yapacağız.”

“Türkiye’nin İlhan Parut gibi bir hocaya ihtiyacı var”

25 yaşındaki futbolcu Konya Spor Teknik Direktörü İlhan Palut ile ilişkisinin iyi olduğunu vurgulayarak, “Bence çok iyi bir betvakti teknik direktör ve en önemlisi çok iyi bir insan. Başarımızı hak ediyor ve bundan sonra da geleceğinden eminim. Türkiye’nin en büyük teknik direktörlerinden biri. Türkiye’nin bu şekilde modern ve pozitif futbolu denemek ve oynamak için daha fazla teknik direktöre ihtiyacı var.”

“Hedefim Avrupa’nın en iyi 5 liginden birinde oynamak”

Kariyer hedefinin Avrupa’nın en iyi 5 liginde oynamak olduğunu ifade eden Bosna Hersekli oyuncu şu açıklamayı yaptı:

“Kariyerimde daha başaracağım çok şey var. Bir sonraki adımın Avrupa’nın en iyi beş liginden birinde oynamak olacağını umuyorum. Bosna Hersek milli takımı için de büyük bir hayalim var. En büyük hayalim olan Avrupa Kupası’na veya Dünya Kupası’na.”

‘Michael Jordan ve Kobe Bryant’ı taklit ettim’

Haziametovic, dünya yıldız basketbolcuları Michael Jordan ve Kobe Bryant’ı örnek alarak, “Iniesta ve Xavi’yi çok özlüyorum. Oynadıkları her maçı izledim. … Michael Jordan ve Kobe Bryant çok güçlü bir zihniyete sahip inanılmaz sporcular. Onları rol modellerim olarak görüyorum

Bu Haberi Paylaşın
Başa dön tuşu