Saç Yapısına Göre Şampuan Seçimi Nasıl Yapılır?

Saç bakımının ilk ve en temel adımı şampuanıdır. Şampuan saçı ve saç derisini temizleyerek saçlardaki yağ, kir ve şekillendirici kalıntıları arındırır. Saçı bir sonraki adım olan saç kremi ve saç maskesi uygulamasına hazırlar. Ancak günümüzde gelişen kozmetik ve dermokozmetik teknolojisi sayesinde şampuan sadece bir temizleyici değil bakım ürünü niteliğini taşımaktadır. Yani saçlarınızı hem temizlenirken hem de ihtiyaç duyduğu bakımı sağlar. Nasıl mı? detaylar için yazımızı okumaya devam et..

Her saç ve saç tipi birbirinden farklıdır. Genetik faktörlerin etkisiyle bazı saçlar kıvırcık, bazı saçlar düz, bazı saçlar ise dalgalıdır. Bunun yanında saç yapısı da birbirinden ayrılmaktadır. Bunlara örnek verecek olursak;

  • Yağlı Saç
  • Kuru Saç
  • Normal Saç

Bu saç tiplerinin yaşadığı problemlerde farklılık gösterir. Yağlı saçlar parlayan, sönük ve yapışık görünümden rahatsızlık duyarken, kuru saçlar mat, kabarık ve kepek problemleriyle savaşır. Ancak şunu da belirtmeliyiz ki saçın yapısı ve problemi değişiklik gösterebilir. Örneğin; yağlı saça sahip bir kişi kepek problemi de yaşayabilir. Bu noktada saçlara doğru bakımı yapmak son derece önemlidir. Doğru ve etkili bakım için saçı iyi tanımalı ve ihtiyacına yönelik doğru ürünler tercih edilmesi gerekir. İşte bu noktada şampuanlar devreye girmektedir.

Saç bakımının ilk ve en temel ürününü şampuan olduğunu söylemiştik. Sıradan bir şampuan yerine saç tipinize ve problemine yönelik şampuan tercih etmeniz saç probleminizin azalmasına yardımcı olur. Yine örneklendirecek olursak; yağlı saça sahip ve kepek problemi yaşıyorsanız yağlı saçlar için kepek karşıtı bakım şampuanı tercih etmelisiniz. Saçlarınızı nazikçe temizlerken, fazla yağı emer ve kepek karşıtı bakım yapar. Şampuan sonrası uygulayacağınız ürünlerin etkinliğimi artırır. Saçlara yumuşaklık ve doğal bir canlılık kazandırır.

Sizde mor şampuan, kuru şampuan, tuzsuz şampuan gibi tüm ürün çeşitlerini ve Vichy Dercos şampuan, Glisss şampuan, Sysoss şampuan, Otacı şampuan gibi dünyaca ünlü markaların tüm saç bakım ürünlerini Dermokozmetika’da bulabilir, dilediğiniz ürüne uygun fiyat, hızlı kargo ve kapıda ödeme imkanıyla hemen sahip olabilirsiniz.

Bu Haberi Paylaşın
Başa dön tuşu