Okul servis araçları yönetmeliğinde değişikliğe gidildi

Türkiye

Malatya Minibüsçüler ve Umum Servis Araçları Odası Başkanı Mesut İnce, rehber personel, araç yaşı, 3 nokta emniyet kemeri koltuk sensörü, kamera ve beyaz cam zorunluluğu ile ilgili değişikliğin resmî gazetede yayınlandığını duyurdu.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Malatya Minibüsçüler ve Umum Servis Araçları Odası Başkanı Mesut İnce, “Okul servis araçları yönetmeliğindeki servisçi esnaflarımızın mağdur edildiğini yıllardır gündeme getirdiğimiz sorunlar okul servis araçları yönetmeliğindeki değişikliklerle çözüme kavuştu. Servisçi esnafımıza hayırlı olsun.” dedi.

İnce, “Değişikliğe göre daha önce 22 yaş ve lise mezunu zorunluluğu olan rehber personel şartına, Millî Eğitim Bakanlığı onaylı kursu başarı ile bitirmek kaydıyla ilkokul olarak ekleme yapıldı. Daha önce 12 olan okul servisi araç yaşı 01.07.2023 tarihine kadar 15 yaşından küçük olması şeklinde değiştirildi. 3 nokta emniyet kemeri koltuk sensörü, araç içini gösteren ve en az 30 gün kayıt yapacak iç ve dış kamera ve beyaz cam zorunluluğu 1.1.2018 tarihinden önceki servis araçlarında aranmayacak.” ifadesini kullandı.(İLKHA)

Bu Haberi Paylaşın