MasterChef’te heyecan dorukta

Ekonomi

MasterChef Türkiye, 22 Aralık akşamı 127. bölümüyle ekranlara geldi. Haftanın 2. eleme adayının belli olduğu gecede; Barbaros, Özgül ve Serhat eleme potasına düşmemek ve MasterChef’te son üç yarışmacı arasına girebilmek için yarıştı.

MasterChef 2020’de ilk dört yarışmacı arasında final haftası mücadelesi sürüyor. MasterChef son bölümde, çeyrek finalistler şeflerin istediği yemekleri en iyi şekilde yapmaya ve şeflerden en yüksek puanları almaya çalıştı.

Haftanın ilk günündeki oyunlarda en fazla puanı Serhat alırken en düşük puanı alan Emir, eleme finaline giden ilk aday olmuştu.

22 Aralık akşamı yayınlanan yeni bölümde, yarışmacıların aldıkları puanlar sıfırlandı ve yine aynı şekilde şefin tabağı, yaratıcılık ve dünya veya Türk klasikleri adlı üç oyun oynandı.

Bu oyunların ilkinde konuk olarak şef Ömür Akkor katıldı. Akkor, yarışmacılar için sarımsak pilavı ve helva-i hakani hazırladı.

İlk oyunda konuk şefin de verdiği oylar ile birlikte toplamda 40 puan üzerinden değerlendirme yapıldı. Buna göre ilk oyunda en başarılı yarışmacı Özgül oldu ve toplamda 36 puan aldı. Onu takip eden Serhat’ın topladığı puan 30. Son sırada ise 26 puanla Barbaros yer aldı.

Günün ikinci oyunu yaratıcılık oyunuydu. Bu oyunda ana ürün olarak lüfer verildi ve yemeği yapmaları için 45 dakika süre verildi. Sürenin sonunda şefler, yarışmacıların yemeklerinin değerlendirmesini on üzerinden yaptı. Bu oyunda en başarılı yemeği yapan Barbaros oldu.

Şeflerden aldığı 21 puanla 47 puana yükseldi. İkinci sırayı yine Serhat aldı. 18 puan alarak toplam puanını 48 puana yükseltti. İlk oyunun birincisi Özgül, 16 puan alarak sonuncu oldu. Toplam puanını ise 52’ye yükseltti.

Günün son ve üçüncü oyununda Danilo şefin imza tabağı Tortellini in Brado yapılması istendi. Bu yemeği yapmaları için verilen süre 50 dakika oldu.

Oyun sonunda şeflerin oyları açıklandı. Buna göre günün birincisi 73 puan toplayan Özgül oldu. Serhat 70 puanla 2. olurken, Barbaros ise 59 puan alarak haftanın 2. eleme adayı oldu.

MasterChef yeni bölümde; Özgül ve Serhat son üç yarışmacı arasına girebilmek için yarışacak.

Bu Haberi Paylaşın