MasterChef Güzide Mertcan: Siber zorbalığa maruz kalıdığını söylüyor

Haberler Magazin

2019 yılında katıldığı ‘MasterChef Türkiye’ ile tanınan Güzide Mertcan, yarışmadan sonra 7 milyon TL’lik villasıyla uzun süre magazin gündeminden düşmemişti. Mertcan, kendisi ve eşi hakkında hakaret içerikli sözler sarf ettiği iddiasıyla Youtuber Ata Benli hakkında suç duyurusunda bulundu.

Güzide Mertcan, Acun Ilıcalı’nın yapımcısı olduğu MasterChef Türkiye 2019’la adını duyurdu. Yarışmaya katıldıktan bir süre sonra elenen genç kadın, 7 milyon TL değerindeki evinin haber olmasıyla magazin gündemindeydi.

MasterChef Güzide hakkındaki ‘7 milyon TL’lik villa’ şeklindeki haberlerin ardından Ata Benli, sahibi olduğu sosyal medya kanalından bir video yayınladı.

Söz konusu videoda, ünlü Youtuber Ata Benli, Güzide-Mustafa Mertcan çiftinin sahibi olduğu lüks yaşamla ilgili yorumda bulundu.

“HUZURUM BOZULDU”

Sabah gazetesinin haberine göre; Ata Benli tarafından yayınlanan video sonrası savcılığa suç duyurusunda bulunan Güzide Mertcan, Benli’nin sarf ettiği sözlerle iftiraya maruz kaldığını, huzur ve sükununun bozulduğunu ileri sürdü

MasterChef Güzide, dilekçesinde; Youtuber Benli’nin kendisi ile ilgili “rüşvet vererek programda kaldığı, lüks yaşamı sayesinde tanınırlığının arttığı” gibi gerçek dışı sözler sarf ettiğini belirtti.

Üç çocuk annesi Mertcan, siber zorbalığa maruz kaldığını, şahsın tanınırlığının yüksek olduğu için hakkında sözlerle onur ve saygınlığının zedelendiğini beyan etti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

“SATMAK İSTİYORDUK VE SATTIK”

Güzide, 7 milyon TL’lik evi hakkında, “Biz bu evde 4–4.5 yıldır oturuyoruz. Tapusunu aldığımız ilk günden beri satmaya çalışıyoruz. Belli sebeplerden dolayı satmak istiyorduk ve sattık” sözleriyle dikkat çekmişti.

Ünlü yarışmacı, “10 yıllık evliliğim boyunca 6 kez ev taşıdım. Farklı farklı semtlerde, farklı evlerde yaşadım. Bu yüzden ev ile aramda çok bağ olmuyor” demişti.

Bu Haberi Paylaşın