Ece Erken soruşturması kapandı

Magazin

Boşanma davası sürerken sevgilisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun boşandığını gösteren mahkeme kararını yayınlayan sunucu Ece Erken, karar sahibi gibi gösterilen mahkeme tarafından “resmi belgede sahtecilik” yapma suçuyla savcılığa ihbar edildi. Ancak savcılık o belgeyi bulamadı.

Posta Gazetesinin haberine göre: Ece Erken’in, o dönem Benan Mahmutyacıcıoğlu’yla evli olan Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile aşk yaşaması, magazin gündemini uzun süre meşgul etmişti. Ünlü sunucu, sosyal medya hesabından, Mahmutyazıcıoğlu’na ait olduğu söylenen, eşi Benan Mahmuyazıcıoğlu’yla boşandığını gösteren bir mahkeme kararı yayınlamıştı.

Ece Erken tarafından paylaşılan karar sonrası, kararı verdiği ileri sürülen İstanbul Aile Mahkemesi, suç duyurusunda bulundu. Mahkemenin ihbar yazısında; Erken’in resmi belgede sahtecilik yaptığı kaydedildi.

Mahkeme, Erken tarafından mahkemelerine ait gibi görünen bir resmi belgenin paylaşıldığını, böyle bir karar verilmediğini, Erken’in gerçeğe yakın şekilde hazırlanmış sahte belgeyi gerçekmiş gibi yayınladığını belirterek, ünlü sunucunun cezalandırılmasını istedi.

Sabah gazetesinin haberine göre; mahkemenin ihbarı üzerine başlatılan soruşturma geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Savcılık o belgeyi bulamayınca soruşturma kapandı.

Savcılık, suça konu sahte mahkeme kararının aslının temin edilemediğini, bu sebeple olaya konu belgenin aldatma kabiliyeti noktasında inceleme yapılamadığını belirtip, bu delilin elde edilemediği gerekçesiyle soruşturmayı kapattı.

Savcılık, takipsizlik kararında sahte belgenin tespiti halinde her zaman yeniden soruşturma yapılabileceğini kaydetti.

Bu Haberi Paylaşın