Bitlo CEO’su Mustafa Alpay Kimdir?

Türkiye’nin köklü kripto para borsalarından Bitlo’nun kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Mustafa Alpay, Zonguldak’ta dünyaya gelmiştir. Mustafa Alpay, 1999 yılında Zonguldak Fen Lisesi’nden mezun olmuştur. Aynı yıl Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimine başlayan Alpay, 2005 yılında üniversite eğitimini tamamlamış ve iş hayatına atılmıştır.

Mustafa Alpay’ın Kariyeri

Kariyerine çeşitli e-ticaret siteleri kurup yöneterek başlayan Mustafa Alpay, 2008’de çevrimiçi soybilim platformu MyHeritage’da ülke yöneticiliği görevine getirildi. Mustafa Alpay, aynı yıl İmovasyon şirketini kurdu ve 2009’da MyHeritage’daki görevinden ayrılarak tamamen kendi şirketine odaklandı. İnternet yayıncılığı, internet reklamcılığı, danışmanlık ve e-ticaret sektörlerinde faaliyet gösteren İmovasyon, kısa sürede büyüyerek alanında etkili bir şirket oldu.

Mustafa Alpay, 2013 yılında bir İmovasyon iştiraki olarak SEM SEO şirketini kurdu. Arama motoru pazarlaması ve arama motoru optimizasyonu alanlarında hizmet veren SEM SEO, bugün hâlâ faaliyetlerini sürdürüyor ve alanına liderlik ediyor. Mustafa Alpay, 2015 yılında ise yine İmovasyon şirketine bağlı bir e-ticaret platformu olan Kobisi firmasını kurdu. Kobisi, bugüne kadar on binlerce satışa imza attı ve sektörün önde gelen girişimleri arasında yerini aldı.

Bitlo’nun Kuruluşu ve Bitlo Hakkında

Uzun yıllar kripto para teknolojisiyle ilgilenen Mustafa Alpay, girişimci Hakan Baş ile birlikte 2017 yılında Bitlo kripto varlık platformunu kurdu. Bitlo, 2018 yılında üye alımına ve kripto para alım satımına başladı.

Yalnızca sağlam ve gelecek vadeden projeleri Türk kripto para yatırımcılarıyla buluşturan Bitlo’da bugün 100’ün üzerinde kripto para birimi listeleniyor. Bunlar arasında Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Solana (SOL), Avalanche (AVAX), Ripple (XRP) gibi kripto paraların yanı sıra Tether (USDT), Pax Gold (PAXG) ve USD Coin (USDC) gibi stablecoin’ler de yer alıyor.

Şikayetvar A.C.E. Ödülleri Kusursuz Müşteri Deneyimi Yaşatan Kripto Para Borsası kategorisinde 2 yıl üst üste birinci seçilen Bitlo, sepet token’lar ve rezerv token’lar gibi yenilikçi ürünleriyle de dikkat çekiyor.

Sepet Token’ler

Sepet token’lar, kripto para portföyü oluşturmayı çok daha kolay hale getiriyor. Token Teknoloji A.Ş. tarafından çıkarılan ve Bitlo’da listelenen gram altına ve gram gümüşe endeksli rezerv token’lar olan Gram Gold (GRAMG) ve Gram Silver (GRAMS), kripto altın ve kripto gümüş yatırımı yapmayı sağlıyor. GRAMG ve GRAMS sayesinde yatırımcılar; fiyatı, gram altın fiyatı ve gram gümüş fiyatı ile endeksli kripto paralara sahip olabiliyor.

Türkiye’nin başarılı genç girişimcileri arasında gösterilen Mustafa Alpay, hâlâ Bitlo Yönetim Kurulu Başkanlığı (CEO) görevini sürdürüyor.

Bu Haberi Paylaşın
Başa dön tuşu