Balıkesir’de çeşitli suçlardan yakalanan 50 şüpheliden 13’ü tutuklandı

​Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığınca uyuşturucu madde ve asayişe yönelik yapılan çalışmalarda yakalanan 50 şüpheliden 13’ü tutuklandığı belirtildi.

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince kentte uyuşturucu madde kullanımını ve sokak satıcılarının faaliyetlerini önlemeye yönelik İl Merkezi, Edremit ve Ayvalık ilçelerinde yapılan çalışmalarda yakalanan 9 şüpheliden bir kişi tutuklandı.

Çalışma kapsamında yapılan aramalarda 27,70 gram kokain, 1,76 gram metamfetamin, 25,77 gram esrar, 458 sentetik ecza hap, bir ecstasy hap, bir adet uyuşturucu madde ticaretinde kullanılan dijital hassas terazi ve Uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen bin 70 TL nakit para ele geçirildi.

İl merkezi başta olmak üzere Ayvalık, Bandırma, Burhaniye, Edremit, Erdek, Gönen ve Susurluk ilçelerinde genel güvenliği ve asayişi sağlamak amacıyla yapılan çalışmalarda hakkında çeşitli suçlardan arama kaydı bulunduğu tespit edilen 23 şüpheli yakalandı.

Yakalanan şahıslardan 12’si tutuklanırken yapılan aramalarda; 2 ateşli silah ve silahlara ait 7 adet fişek, 2 ruhsatsız tüfek ve 3 kartuş ile bir kurusıkı tabanca ele geçirildiği ifade edildi.

Genel güvenliği ve asayişi sağlamak amacıyla Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca Ayvalık, Bandırma, Burhaniye, Edremit, İvrindi, Karesi, Savaştepe ilçelerinde yapılan çalışmalarda ise 18 şahıs yakalandı. (İLKHA)

Bu Haberi Paylaşın
Başa dön tuşu