Bakan Özer’den öğretmeni azarlayarak sınıftan çıkaran kaymakama kınama

Haberler

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Artvin’in Kemalpaşa ilçe kaymakamının, öğretmeni azarlayarak sınıftan çıkarmasını esefle kınadığını belirtti.

Artvin’de Kemalpaşa Kaymakamı Mehmet Faruk Saygın’ın ziyaret ettiği Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde girdiği sınıfta “Hoş geldiniz” diyerek kendisine elini uzatan öğretmeni “Haddini bil, sınıftan çık dışarıya bekle” diyerek azarlaması tepkiyle karşılandı.

Gelen tepkiler üzerine yazılı açıklamada bulunan Artvin Valiliği, iddiaları doğrulayarak, gerekli incelemelerin başlatıldığını açıkladı.

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Milli Eğitim Bakanı Mahmur Özer, “Söyleyecek hiçbir şey yok, sözcük bulamıyorum. Hakikaten bu kadar fedakarlık yapan öğretmenlerimizin, özellikle Coronavirus sürecinde, fedakarca cansiperane bir şekilde öğretmenlerimizden bir tanesinin böyle bir muameleye maruz kalmasını esefle kınıyorum. Zaten İçişleri Bakanlığımız da süreci başlattı, gerekli soruşturmaları yapıyorlar. Bu tip şeylerin inşallah bir daha tekrarlanmaması için her zaman öğretmenlerimizin yanında olarak süreci devam ettireceğiz.” dedi. (İLKHA)

Bu Haberi Paylaşın