Akustik Sünger

Basın Bülteni

Ses yalıtımı günümüzde büyük bir ihtiyaç haline getirilmiştir. 2021 ile birlikte yeni yapılan yapılarda ses izolasyonu yapılması zorunlu olmuştur. Eski yapılarda da elbette ses yalıtımı yapabilmeniz mümkündür. Akustik Sünger çeşitleri iki kullanım amacına hizmet vermek için bölünmektedir. Ses geçişlerini engel olmak amacıyla yapacağınız işlemlerde farklı süngerler, yankı engellemek (akustik düzenleme) için farklı süngerler kullanmanız gerekmektedir. Yankı engelleyici akustik süngerler açık gözenekli olarak adlandırılan sünger çeşitleridir. Duvarlarınızın görünen (dış) yüzeyinde uygulamanız gereken ürün çeşididir. Bu sayede ortamlarınızda bulunan ses karmaşasının duvarlarınıza çarparak tekrarlanmasına, yankı oluşturmasına engel olabilirisiniz. Ses izolasyonu, herhangi bir gürültü kirliliğini mekanlarda veya otomobillerde en aza indirgemek için yalıtım malzemeleri ile yapılan işlemlerdir. Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile birlikte inşaatlarda kullanılan yapı malzemeleri oldukça hafiflemiştir. Bu da birçok yerde gürültü sorunları ortaya çıkarmaktadır. Ses izolasyonu bu gürültüleri mümkün olduğunca azaltmak için özel malzemeler ile yapılan uygulamalardır. Ses geçişlerini engellemek adına kullanmanız gereken ürünler akustik düzenleyici ürünlerin aksin gözenekleri bulunmayan duvarlarınızın dış yüzeyinde uygulamanız zorunlu olmayan Akustik Sünger çeşitleridir.

Ses izolasyonu, ses geçiş engelleme işleminde kullanacağınız ürünler akustik düzenleyici ürünler gibi dekoratif görünüme sahip olmaması nedeniyle ofislerde, evlerde ürünlerin kullanımı sağlanması sonrası, alçıpan ile gizlenmesi önerilmektedir. Akustik sünger çeşitleri dekoratif görünüme sahip olması nedeniyle ses yalıtımı sağlamayan uygun bütçelerle elde edebileceğiniz muadil ürünler bulunmaktadır. Fakat ihtiyacınız ses izolasyonu olduğu durumlarda bu ürünler sizlerin ihtiyacınızı karşılamayacaktır. İnşaat sektörünün hızla büyüyüp geliştiği günümüzde, modern yapılanmaların kendini göstermesi ve söz konusu konut ve diğer alanlarda ses yalıtımı yapılması zorunluluğunu beraberinde getirdi. Ses yalıtımında kullanılan malzemeler isabetli bir seçim yapıldığında kesinlikle beklentiler elde edilebilir tabi bununla birlikte bir de uygulama aşamasında çalışılan firmanın işinde deneyim sahibi olması da önemli yönlerden biridir. Akustik Sünger, bu alan için kullanılan bir malzeme olup kalitesi ve renk seçenekleriyle kullanılan alanlarda ses yalıtımını sağlamakla birlikte bir de güzel bir görünüm kazanmasını sağlar.

Farklı boyutlarda düz yanmaz akustik süngerler birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Uzman ekip tarafından Akustik Sünger ile ses yalıtımı titiz şekilde yapıldığında oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Sesin içeriden dışarıya gitmemesi ve dışarıdan da içeri girmemesi için ciddi bir çalışma yapmak gerekir. Profesyonel şekilde çalışma yapıldığında ses geçirme olasılığı en aza inmektedir. Bu nedenle sünger uygulamasının başarılı şekilde yapıldığından emin olunması gerekir. Birçok okul, ev, ofis, müzik stüdyosu, düğün salonu gibi kapalı yerler için ses yalıtımı büyük önem taşır. Turkish Acoustic tarafından üretimi gerçekleştirilen birçok Akustik Sünger çeşidinin yanmazlık sertifikasyonları mevcut olup en doğru ham maddelerin kullanımı sağlanarak üretimi gerçekleştirilmektedir. Ürün sertifikasyonlarını Turkish Acoustic web mağazalarında ürün sayfalarından görüntüleyebilirsiniz.

Bu Haberi Paylaşın