AK Partili Baran: Karşıyaka Stadı için tek engel beceriksizik!

Karşıyaka Stadı'nın yapımı için yetkinin yerel yönetime devredilmesi sonrasında inşaatın aradan geçen 9 aya rağmen başlamayı, tepkilere neden oluyor. Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'ın "Projeyi bize vermediler" sözlerine, AK Parti'den yanıt geldi. AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Uğur Baran, "Her şeyimiz hazır diyenler, şimdi şu yok bu yok diyor. Kamuda işler bahaneyle değil, çalışmayla yürür." dedi.
 

Yapımı önce mahkeme engeline takılan, şimdi de ihalesi bir türlü gerçekleştirilemeyen Karşıyaka Stadı için Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay'ın sözleri tartışma yarattı. Tugay'ın, "Stadın sadece ön mimari projesi hazır. Geri kalanını bize teslim etmiyorlar. Proje için para istiyorlar" ifadelerine AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Uğur Baran, sert tepki gösterdi. Baran, "Stat yapımında aylardır bir arpa boyu yol alınamamış olması öyle sanıyorum ki Sayın Tugay'ı iğneyle bahane arama noktasına kadar getirmiştir. Önceki dönemde Kocaoğlu-Akpınar ikilisinin inadı ve istemezükçülüğüne takılan Karşıyaka Stadı, bu dönemde ise ne yazık ki Soyer ve Tugay ikilisinin iş bilmezliğine ve başarısızlığına takılmıştır. Soyer ve Tugay'ın mantığıyla stadın bitmesi için kendilerinden başka herkesin emek göstermesi gerekiyor. Bir tribünü Valilik yapsın, çimleri Karşıyakalı bir bahçıvana emanet edelim, kale direklerini Ata Sanayi'de kaynattıralım ama koltuktakiler çalışmasın. Böyle bir şey olabilir mi? " dedi.

"Sorumlusu CHP zihniyeti"

Gürsel Aksel ve Alsancak Stadı örneklerini gösteren Baran, "Daha Gürsel Aksel Stadı için çalışma yokken, Karşıyaka Stadı için çalışmalar başlamıştı. Bugün  gelinen noktada o statta birkaç ay sonra A Milli Futbol Takımımız maç yapacakken, bizim stadımızın yerindeyse in cin top oynuyor. Keza Alsancak Stadı yeni haliyle Süper Lig'de maçlara ev sahipliği yapıyor. Siz bu stadın  yapımı için yürütücülük görevini protokolle almadınız mı? O protokole bilmeden mi imza attınız? Bugün Karşıyaka'nın sahilinde yükselmiş bir stadımız yoksa bunun sebebi önce yaptırmayan, sonrasında yapmayı beceremeyen CHP zihniyetidir. Hükümetimiz Türkiye'nin dört bir yanında uluslararası standartlarda statlar yaparken, Karşıyaka'yı 'Küçük olsun bizim olsun' zihniyetiyle yönetenler, Karşıyaka Spor Kulübü'nün bugün üst liglerde olamayışının en büyük sorumlusudur." dedi.

"Önce kendi vekillerinize bakın"

Cemil Tugay'ın, Mahmut Atilla Kaya için "Bizim bölgenin vekili değil." şeklindeki sözlerine de tepki gösteren Baran, "Mahmut Atilla Kaya vekilimiz, İzmir'in kaya gibi milletvekilidir ve her sorununa, her eksiğine koşmaktadır. Siz Mahmut Atilla Kaya'ya dayanaksız cümlelerle laf yetiştireceğinize, İzmir takımlarının rakiplerinin protokol sırasında fotoğrafları çıkan CHP'li bölge vekillerinize bakın. Karşıyaka maçlarında neredeyse hiç görmediğimiz vekillerinize bakın. Dün Karşıyaka Spor Kulübü'ne küsüp belediyespora ağırlık verdiniz. Bugün de belli ki stada küstünüz. Bakalım yarın sıra neye gelecek?" ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Haberi Paylaşın
Başa dön tuşu