Açık öğretim lise ve ortaokul sınavlarına giremeyenlere yeni hak tanındı

Türkiye

​Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ülke genelinde açık öğretim lise ve ortaokul sınavlarına katılamayan öğrencilere yeni bir sınav hakkı tanıma kararı aldıklarını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yaptığı yazılı açıklamada, açık öğretim kurumları öğrencilerinin kayıt yenileme işlemlerinin 13 Ağustos’ta tamamlandığını ve öğrencilerin 16-20 Ağustos’ta çevrim içi sınavlara katıldığını hatırlattı.

Yangın ve sel felaketlerinin yaşandığı bölgelerde öğrencilerin bir kısmının kayıtlarını yenileyemediklerini, bir kısmının da kayıt yaptırdıkları halde sınava giremediklerini belirten Özer,  bu konuda kendisine bazı mağduriyetlerin iletildiğini kaydetti.

Kayıtlar, 23-24 Ağustos; sınavlar 27-29 Ağustos’ta yapılacak

Özer, “Bunun üzerine hem bu öğrencilerin mağduriyetlerinin giderilmesi hem de ülke genelinde sınava katılamayan diğer öğrencilere tekrar fırsat sağlamak için bu öğrencilerimize yeni bir sınav hakkı tanıma kararı aldık. Bu çerçevede, ülke genelinde 23-24 Ağustos’ta ek sınav için kayıtlar yeniden açılacak ve çevrim içi ek sınav 27 Ağustos saat 09.30’dan 29 Ağustos saat 23.59’a kadar yapılacak. Öğrencilerimize hayırlı olsun.” (İLKHA)

Bu Haberi Paylaşın