Sigorta Teklifi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Basın Bülteni

Aracınızı, evinizi ve sağlığınızı güvence altına almanızı sağlayan sigorta çeşitleri ile yaşamınızı daha güvenli hale getirebilirsiniz. Her biri birbirinden avantajlı olan bu sigorta türleri sizi risklere karşı koruyacak ve hayat standartlarınızın yüksek olmasını sağlayacaktır. Bu amaçla kendiniz ve sevdikleriniz için tamamlayıcı sağlık, özel sağlık ve grup sağlık sigortası yaptırabilirsiniz. Bunlar için internet sitesinden sunulan sigorta teklifi al hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Aracınız için ise kasko ve trafik sigortası yaptırabilirsiniz. Bunun yanı sıra eviniz için konut sigortası ve DASK, çıkacağınız seyahatler için ise seyahat sigortası yaptırarak her bir kategoride en iyi hizmeti alabilirsiniz. Bunu yaparken mutlaka güvenilir bir sigorta firması ile çalışmalısınız. Bu noktada sizin için en doğru seçim e- sigortam olacaktır. Pek çok sigorta işleminin internet üzerinden gerçekleşmesini sağlayan firma sayesinde hem zamandan kazanabilir hem de sigortanızı daha uygun fiyatlardan yapabilirsiniz.

Online Sigorta Teklifi Nasıl Alınır?

Tüm sigorta türleri için online sigorta teklifi al hizmetinden yararlanabilirsiniz. Örneğin trafik sigortası teklifi almak istediğinizde buna özel olarak hazırlanmış ekranı kullanmanız gerekir. Bu sigorta türü zorunlu olduğundan teklif alma hizmeti daha yaygın olarak kullanılır. Zorunlu sigorta nedir diye merak ediyorsanız trafik sigortasının bu kategoride yer aldığını ve sigortası olmayan aracın trafiğe çıkamayacağını görebilirsiniz.

E-sigortam farkıyla e-sigorta sözleşmesi yapmadan önce trafik sigortası yaptırma sebebinizi seçmelisiniz. Eğer mevcut sigortanızın süresi bitiyorsa onu seçmeli ve açılan ekranda sigortalı türü, TC kimlik numarası, mail adresi, cep telefonu numarası, yenileme araç bilgileri gibi alanları doldurmalısınız. Tüm bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde doldurduğunuzda teklif için kayıt işleminiz tamamlanacaktır. Bunun ardından size en hızlı şekilde geri dönüş yapacak ve onayınız halinde sigorta işlemleriniz başlatılacaktır. Sigorta yaptırdıktan sonra bununla ilgili bilgilerinizi e-sigorta sorgulama ile görebilirsiniz.

Bu Haberi Paylaşın