Sergen Yalçın Beşiktaş’ta kalıyor! İşte sözleşme detayları

Haberler Spor

Son dakika Beşiktaş haberleri… Spor Toto Süper Lig’de liderlik koltuğunda oturan ve Ziraat Türkiye Kupası’nda da adını finale yazdıran Beşiktaş’ta tüm gözler teknik direktör Sergen Yalçın’a çevrildi. Başkan Ahmet Nur Çebi’nin, yeni sözleşme konusunda Sergen Yalçın’a Fenerbahçe derbisinin ardından teklifte bulunacağı öğrenildi. İşte Beşiktaş’ın Sergen Yalçın’a sunacağı yeni sözleşmenin detayları…

sergen beşiktaşta kalıyor

Beşiktaş’ı Spor Toto Süper Lig’de liderliğe taşıyarak sezon başındaki beklentilerin üzerine çıkan teknik direktör Sergen Yalçın, Ziraat Türkiye Kupası’nda da takımını finale çıkararak daha şimdiden büyük bir başarı elde etti..

Tüm bu başarılı sonuçların ardından Sergen Yalçın’ın yeni sözleşme konusu, Beşiktaş’taki bir numaralı gündem haline geldi..

Kamuoyunun gündeminden düşmeyen bu konuyla ilgili siyah-beyazlı yönetimin harekete geçmeye hazırlandığı ve Başkan Ahmet Nur Çebi’nin deneyimli teknik adamla bizzat görüşüp yeni teklifi sunacağı öğrenildi..

Ajansspor’un haberine göre Başkan Çebi, Fenerbahçe derbisinden sonra verilecek milli maç arasında Yalçın ile el sıkışmak için harekete geçecek..

beşiktaş

Yeni sözleşme için yöneticilerden Emre Kocadağ da geride bıraktığımız günlerde ilk işareti verirken, taraflar arasında hiçbir sıkıntı bulunmadığı belirtildi..

1.5 YIL İÇİN 9 MİLYON ALIYOR
Yalçın, her ne kadar ilk günden bu yana kendisi için sözleşmenin önemli olmadığını söylese de siyah-beyazlı yönetim, büyük bir özveriyle çalışan hocasına kulübün içinde bulunduğu mali duruma rağmen iyi şartlar içeren bir sözleşme sunmak istiyor.

Yani; iyileştirilmiş bir mukavele için çalışılıyor. Yalçın, geçen yılın Şubat ayında toplam 9 milyon lira karşılığında 1.5 yıllık sözleşmeye imza atmıştı..

Beşiktaş, şampiyon olup UEFA Şampiyonlar Ligi’ne gidebilirse, her iki taraf için de bu çok olumlu yansıyacak. Kulübün mali açıdan eli rahatlayacak, Yalçın da futbolun en büyük vitrinine çıkma şansı elde edecek..

3 YILI OPSİYONLU 4 YILLIK SÖZLEŞME!
Mevcut yönetimin görev süresi gelecek sezon sonu bitecek. Çebi, bu nedenle opsiyonlu bir sözleşme planlıyor. Çünkü başkan, bir sonraki döneme dair başka bir yönetimin gelme ihtimalini de gözeterek, bağlayıcı davranmak istemiyor..

Ama kendisinin devam etme olasılığı çok yüksek olduğu için Yalçın’a 3 yılı opsiyonlu olmak üzere 4 yıllık bir sözleşme teklif edecek..

Geçen sezonun ikinci devresinin başlarında, Abdullah Avcı’nın yerine Beşiktaş’ın başına geçen Sergen Yalçın, takımı üçüncü yapmıştı. Trabzonspor’un aldığı ceza nedeniyle Kara Kartal, lig ikincisi statüsüyle Şampiyonlar Ligi ön elemesi oynama hakkını elde etmişti..

Bu Haberi Paylaşın