H&M , Sincan’daki Zorunlu Çalışmayı Eleştirdiği İçin Çin Haritalarından ve Çevrimiçi Mağazalardan Tasfiye Edildi

Dünya Haberler

H & M , giyim perakendecisinin , ağırlıklı olarak Müslüman bir etnik grup olan Uygurların Çin hükümeti tarafından sistematik olarak ezildiği Kuzeybatı Çin’deki Sincan eyaletinde zorunlu çalışma kullanımını eleştirmesinden sonra Çin’deki haritalardan ve internet listelerinden temizlendi.

H&M

Reuters’in yeni bir raporuna göre, Baidu Maps artık Çin’deki H&M konumlarını listelemiyor ve Çin’deki muazzam bir e-ticaret sitesi olan Alibaba’nın Tmall’ı artık H&m’den ürünler listelemiyor . JD.com China Daily’ye göre tüm H&M ürünlerini de çekti .

De-listings Sincan üretilen pamuk desteklemek için Çarşamba günü Çin Devlet medyasında halkın günlük gazetesinde bir fikir parçası izledi. Garip bir şekilde, H&m’nin Sincan’daki zorla çalıştırma eleştirileri aslında 2020’de yayınlandı ve Çin Devlet medyasının neden 2021’de H & m’yi ele geçirmeyi seçtiği belli değil.

Çarşamba günkü people’s Daily opinion makalesi,” tüm yabancı işletmeleri Çin’e yatırım yapmaya davet ediyoruz, ancak alt çizgiye dokunulamıyor ve saygı iş yapmak için bir ön koşul ” diyor. “Çin’in Sincan’daki kalkınmayı, istikrarı ve Birliği koruma konusundaki kararlılığı sarsılmaz.”

Şirketin web sitesine göre, H & M şu anda Çin’de 505 mağazaya sahip, perakendeci için herhangi bir ülkenin en büyük ikinci yeri . H & M, dünyanın en büyük numarası olan ABD’de 582 mağazaya sahiptir.

Bu Haberi Paylaşın