Galatasaray’dan açıklama: Younes Belhanda ‘nın sözleşmesi feshedildi

Haberler Spor

Galatasaray’ın Sivasspor ile 2-2 berabere kaldığı maç sonrası yönetimi hedef alan açıklamalarda bulunan Younes Belhanda ‘nın sözleşmesi tek taraflı olarak fesh edildi. Sözleşme feshinde, maç sonrası açıklamaların yönetim kurulu üyelerinin saygınlıklarına zarar verdiği ve hakarete varan beyanlar olduğu belirtildi

belhanda ayrılıyor

SON DAKİKA GALATASARAY HABERLERİ: Galatasaray, Younes Belhanda’nın sözleşmesini tek taraflı olarak fesh etti.

Sarı Kırmızılılar’dan KAP’a gönderilen yazıda, “Profesyonel Futbolcu Younes Belhanda ile Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş. arasında akdedilen 3 Temmuz 2017 tarihli Profesyonel Futbolcu Transfer Sözleşmesi, Younes Belhanda’nın 7 Mart 2021 tarihli Galatasaray A.Ş. – Demir Grup Sivasspor müsabakasından sonra BEIN Sports ile yapmış olduğu röportajda Kulüp’ün imajına ve Kulüp Yönetim Kurulu Üyelerinin saygınlıklarına zarar veren ve hakarete varan beyanlarda bulunması sebebiyle ve daha öncesinde de Sözleşme ve Kulüp İç Disiplin Yönetmeliklerine ısrarlı şekilde aykırılık teşkil eden eylemlerde bulunmasının, taraflar arasındaki ilişkiyi çekilmez hale getirmiş olması nedeniyle, Younes Belhanda’nın Profesyonel Futbolcu Sözleşmesi, FIFA Oyuncuların Statüsü ve Transferleri Talimatı’nın 14. Maddesi uyarınca 10 Mart 2021 tarihinden itibaren derhal, tek taraflı ve haklı sebeple feshedilmiştir.” denildi.

BELHANDA SİVASSPOR MAÇI SONRASI NE DEMİŞTİ?

Belhanda, Sivasspor maçı sonrası stat zeminini eleştirirken; yönetimi hedef almış ve “‘Biz daha çok pas oyunu oynuyoruz ve buradaki saha zeminine bir çare bulunması lazım. Bu şekilde istediğimiz oyunu oynayamıyoruz. Koşulları görüyorsunuz, sahanın daha iyi olması lazım. Galatasaray yöneticileri bir çözüm bulmalı. Florya’daki antrenman sahamız bile buradan iyi. Gerekirse dünyanın en iyi bahçıvanlarının tutulup buranın zemininin düzeltilmesi gerekiyor. Twitter’da, İnstagram’da kendine bakacağına, medyaya bakacağına gel statla ilgilen. Bu sahada biz oynuyoruz, hafta sonu geldiğimizde bize futbol oynamak için iyi şartlar sunmaları gerek” açıklamasını yapmıştı.

4 yıldır Galatasaray forması giyen ve oynaadığı 131 maçta 22 gol atan 26 da asist yapan Faslı oyuncu, 2 lig, 1 Türkiye Kupası ve 1 de TFF Süper Kupası şampiyonlukları yaşamıştı.

DOĞUMGÜNÜ MESAJINDAKİ DETAY
Belhanda, Erzurumspor maçı öncesi Florya’daki doğum günü kutlaması görüntülerini sosyal medya hesabına yükleyerek, “Galatasaray ailesine teşekkür ederim. Sizi asla unutmayacağım” notunu düşmüştü.

Bu Haberi Paylaşın