Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “seçim barajı” açıklaması

Haberler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Arkadaşlarımız çalışmaların belli bir aşamaya getirdiler. Temennimiz odur ki 2023 seçimlerine çok daha farklı bir şekilde girelim.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler 76’ncı Genel Kurulu’na katılmak üzere Atatürk Havalimanı’ndan ABD’ye hareket etmeden önce açıklamalarda bulundu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin fahiş fiyatları hatırlatması üzerine Erdoğan, “Zincir marketlerdeki fiyat farklılıklarının üzerine gitmek suretiyle buralardaki ciddi fiyat farklılıklarını da süratle kaldıracağız. ABD dönüşü kendim de bizzat ilgilenmek suretiyle bunun üzerine gideceğiz.” dedi.

MHP’nin seçim barajını yüzde 7’ye çekme teklifinin sorulması üzerine Erdoğan, “Arkadaşlarımız çalışmaların belli bir aşamaya getirdiler. Temennimiz odur ki 2023 seçimlerine çok daha farklı bir şekilde girelim. Türkiye’nin de arzuladığı, beklediği bir sistemi inşallah yakalamış olalım.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afganistan’a insani yardıma ilişkin, “İnsani yardım konusunda tereddüt olmaz. Gerek devlet olarak, gerek STK’larımızla bu tür yardımlarımızı göndereceğiz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Daha Adil Bir Dünya Mümkün”  adlı kitabını, BM Açılış Töreninde; İngilizce, Fransızca, Arapça dillerinde muhataplarına takdim edeceklerini söyledi. (İLKHA)

Bu Haberi Paylaşın