Balıkesir’de uyuşturucu operasyonu: 10 gözaltı

Türkiye

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından il merkezi ve bazı ilçelerde uyuşturucu ticaretine yönelik gerçekleştirilen çalışmalarda 10 kişi göz altına alındı.

Konuya ilişkin valilik sitesinde yapılan açıklamada, “Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince İlimizde uyuşturucu madde ticaretini, kullanımını ve sokak satıcılarının faaliyetlerini önlemeye yönelik olarak 31/08/2021 tarihinde yapılan 6 çalışmada il merkezi, Ayvalık, Bigadiç ve Edremit İlçelerinde 10 şahıs yakalanmış, 2 şahıs sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmış, 8 şahıs ise haklarında yapılan adli işlemler neticesi serbest bırakılmıştır.” denildi.

Açıklamanın devamında “Olaylarla ilgili yapılan aramalarda; 17,32 gram metamfetamin maddesi,  4,21 gram esrar maddesi, 68 adet sentetik ecza hap, 1 adet uyuşturucu madde içiminde kullanılan aparat (payp) ele geçirilmiştir. Uyuşturucu madde ticareti ve kullanımını önlemeye yönelik çalışmalarımız aralıksız ve titizlikle devam etmektedir.” ifadeleri kullanıldı. (İLKHA)

Bu Haberi Paylaşın