Asansör Kiralama

Basın Bülteni

Bu kaçıncı ev taşıma, üzülmeyin gidiyoruz diye Aynur. “Hep görüşürüz. Sizde gelirsiniz Analya’ya. Hem ziyaret hem tatil olur” dedi Anneciğim. Hep beraber biz de bindik ailecek nakliye kamyonun önüne. Ama o zamanın şartlarına göre çok lükstü. İçinde ranzası bile vardı. Kardeşimle orda uyuya uyuya gelmiştik. Sabaha kadar sohbet ettiler babamla şoför amca.

Bizim memleketliymiş. Babam zaten tanıyormuş. O, Lüleburgaz’a iş için gelince boş gitmesin diye dönüşte bizim taşınma işimiz de halloldu böylece. Aklımda kalan memleket dedikoduları ve asla unutmadığım, Cengiz Kurtoğlu “duyanlara duymayanlara” şarkısı. Sonunda gelmiştik Antalya’ya. Ama eşyalar 5.kata nasıl çıkacaktı. Taşıyacak kimse de yoktu.

Yine tanıdıklar arandı, dört kişi geldi. Eşyaları görünce şok oldular. Bize emekli aile demişlerdi burada iki evlik eşya var dediler. Tabi fiyat ikiye katladı. Şimdi eşyaları daha kısa zaman da ve düşük maliyetle güvenli bir şekilde asansör kiralama varken apartmanda normal asansör dahi olmaması taşınma masrafını yükseltişti.

Ağır ağır eşyalar taşındı ama yeni evimize bir haftada yerleşmek sürdü. Bu taşınma da bizzat benim yaşadığım serüvendi. Şimdi düşünüyorum da bu seneki İstanbul’a taşınma serüvenimi, o kadar kolay oldu ki.

Firmanıza ulaştım. Taşınacağım yeri, eşyaları, toparlanma sürecini, kaçıncı kat olduğu, kata çıkarma esnasında ya zarar gelirse, bir şey olursa, eşyalara verilen sigorta sistemi, taşınacağım yerin yüksek katlı olmasından duyduğum endişeye kadar anlattım. Sabırla beni dinleyen uzman çalışanınız asansör kiralama sistemini anlatana kadar endişeliydim. Titizlikle çalışan ekibiniz geldi.

Nakliye kamyonu içindeki eşyaları itinayla bir araya toparlayıp, boyutlarına göre kategorize ettiler. Öncelikli olarak hangi eşyalar çıkarılırsa tamamı bitene kadar daire içinde sıkışma olmaz diye ön hazırlıklar kısa sürede yapıldı. Araştırmalarda karşıma çıkan asansör kiralama sisteminin saatler süren taşınmanın ardından işimi bu kadar kolaylaştıracağı aklıma dahi gelmezdi.

İyi ki firmanızla çalıştık. İyi ki varsınız. Uzman ekibiniz, tecrübeli ve kaliteli hizmetiniz, güven veren kadronuz ve kiralık asansör sisteminizle büyük bir kolaylık sağladığınız.

Bu Haberi Paylaşın